Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Ahvenisen hölkän tulokset 1.7.2018

Osallistujia yhteensä 109, joista 50 kilpasarjoissa ja 59 kuntosarjassa. Matka n. 6 km.

                           MIEHET KILPASARJAN OSALLISTUJAT           

                           NIMI, seura tai paikkakunta   

1                         Kymäläinen Kimmo                                              19:15

2                         Peltoniemi Niklas, Full fit team                         20:06

3                         Fränti Pasi, Joensuu                                             22:32

4                         Laatikainen Ville                                                   22:42

5                         Vanninen Petri, Kuusiston Jylhä                       24:34

6                         Arovirta Kimmo, Pime Duse Ryytel                  25:46

7                         Puhakka Mikko, Kontiolahti                               27:01

8                         Toivanen Jari, Joensuu                                        27:21

9                         Juntunen Topi, LeBa                                            29:31

10                       Keronen Juha-Matti                                             41:42

 

                           NAISTEN KILPASARJAN OSALLISTUJAT         

                           NIMI, seura tai paikkakunta    Aika

1                         Felin Elina                                                               30:53

                          

NAISET 40 KILPASARJAN OSALLISTUJAT      

                           NIMI, seura tai paikkakunta    Aika

1                         Talonen Maarit, Joensuun Kataja                     27:06

2                         Kaasinen Mari, Joensuu                                     30:20

3                         Juntunen Heli, Kontiolahti                                  31:38

                           NAISET 50 KILPASARJAN OSALLISTUJAT      

                           NIMI, seura tai paikkakunta    Aika

1                         Pyöriäinen Kaija, Joensuun Kataja                   25:40

2                         Lappalainen Mirja, Hammaslahti                      28:53

3                         Kemppi Minna-Maija, Hyvinkää                        29:48

4                         Westerberg Pirjo, KPK 24/7                               31:19

MIEHET 40 KILPASARJAN OSALLISTUJAT     

                           NIMI, seura tai paikkakunta    Aika

1                         Heikkinen Jussi-Pekka                                         21:47

2                         Nisula Juha                                                             22:37

3                         Leinonen Tommi, Vaajakosken Kuohu            22:45

4                         Karppi Jouni, Rauhalahti Road Runners          23:05

5                         Turunen Pasi                                                          24:00

 

                           MIEHET 50 KILPASARJAN OSALLISTUJAT     

                           NIMI, seura tai paikkakunta    Aika

1                         Halonen Heikki, Juuan Jänne                             21:02

2                         Lintunen Esko, Sulkaman Kipinä                       21:49

3                         Simanainen Jari, Joensuu                                    22:22

4                         Puurtinen Heikki                                                   22:59

5                         Nevalainen Juha, Polvijärven Vauhti                23:14

6                         Häikiö Mikko, Joensuu                                        24:38

7                         Kemppi Pekka, Vihdin Viesti                              25:10

8                         Makkonen Timo                                                    26:13

9                         Määttä Anssi, Enon Kisapojat                            28:24

 

                           MIEHET 60 KILPASARJAN OSALLISTUJAT     

                           NIMI, seura tai paikkakunta    Aika

1                         Piiroinen Valde, Polvijärven Vauhti                  22:31

2                         Roschier Timo, Polvijärven Vauhti                    23:23

3                         Maksimainen Keijo, Ilomantsin Urheilijat       26:02

4                         Myyry Pertti, Polvijärven Vauhti                       26:29

5                         Laukkanen Jouko, Ultra Sisu                              28:45

6                         Pekkarinen Jarmo, Lieksa                                   29:14

7                         Hulkkonen Ari, LepU                                            30:17                

8                         Lappalainen Hannu, Ahveninen                         30:40

9                         Simanainen Raimo, Juuan Urheilijat                32:59

 

MIEHET 70 KILPASARJAN OSALLISTUJAT     

                           NIMI, seura tai paikkakunta                               Aika

1                         Penttinen Toivo, Joensuun Kataja                    26:59

2                         Bäckström Kjell, Solvikingarna, Ruotsi            27:21

3                         Lappalainen Paavo, Kontiolahti                         29:31

4                         Olenius Jaakko, Naantali                                    29:52

5                         Ukonmaanaho Olavi, Lieksan Urheilijat          33:28

6                         Tuovinen Yrjö, Juuan Jänne                               39:46

                                

 

                           POJAT  <15 KILPASARJAN OSALLISTUJAT    

                           NIMI, seura tai paikkakunta    Aika

1                         Juntunen Juho                                                        29:45

2                         Hassinen Atte, Eno                                              33:54