Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Hölkkätulokset 2017

 

Osallistujia yhteensä 113, joista 47 kilpasarjoissa ja 66 kuntosarjassa. Matka n. 6 km.

MIESTEN KILPASARJAN OSALLISTUJAT           

                           NIMI, seura tai paikkakunta    

1                         Asikainen Aaro, Joensuun Kataja                       18:20 (uusi reittiennätys)

2                         Heikura Kari, Kansolan Kuiske                             20:29

3                         Honkanen Eppu, Rasti-Pielinen                           21:59

4                         Nevalainen Juha, Polva                                        22:07

5                         Vanninen Petri, Kuusiston Jylhä                          25:01

6                         Sivonen Arto, Joensuu                                          29:54

 

NAISTEN KILPASARJAN OSALLISTUJAT         

                           NIMI, seura tai paikkakunta     Aika

1                         Saastamoinen Ilona, Joensuun Kataja              24:37

2                         Haaranen Heidi-Maria, Ultra-Sisu                      29:44

3                         Pirinen Tanja, Juuka                                              36:34

                          

NAISET 40 KILPASARJAN OSALLISTUJAT       

                           NIMI, seura tai paikkakunta     Aika

1                         Talonen Maarit, Joensuun Kataja                      27:43

2                         Tukiainen Milla, Juuan Urheilijat                        31:56

3                         Laukkanen Nina, Vantaa                                      42:23

NAISET 50 KILPASARJAN OSALLISTUJAT       

                           NIMI, seura tai paikkakunta     Aika

1                         Lonka Hennariikka, Kalevan Rasti                      29:17

2                         Laukkanen Arja, Eno                                             34:39

3                         Westerberg Pirjo, KPK/247                                  36:07

                          

TYTÖT <15 KILPASARJAN OSALLISTUJAT      

1                         Ärväs Johanna, Enon Kisapojat                           29:29

 

MIEHET 40 KILPASARJAN OSALLISTUJAT      

                           NIMI, seura tai paikkakunta     Aika

1                         Siltakorpi Jarkko, Peräkylän Ponnistus              21:54

2                         Korkalainen Timo, Joensuun Kataja                   22:29

3                         Meriläinen Antti, Lehmo                                      25:14

4                         Reunanen Mikko, Lohja                                       26:17

 

MIEHET 50 KILPASARJAN OSALLISTUJAT      

                           NIMI, seura tai paikkakunta     Aika

1                         Halonen Heikki, Juuan Jänne                               20:41

2                         Lintunen Esko, Sulkaman Kipinä                         22:10

3                         Eronen Pentti, Juuan Jänne                                 24:32

4                         Jalkanen Jarmo, Pyhäselän Urheilijat                27:33

5                         Sykkö Veikko, Kulho                                              28:12

6                         Honkanen Jarmo, Rasti-Pielinen                        29:32

7                         Laurimo Jukka, Rääkkylä                                      30:35

 

MIEHET 60 KILPASARJAN OSALLISTUJAT      

                           NIMI, seura tai paikkakunta     Aika

1                         Juntunen Keijo, Joensuu                                       25:19

2                         Maksimainen Keijo, Ilomantsin Urheilijat         25:57

3                         Keränen Heikki, Eno                                              27:29

4                         Pekkarinen Jarmo, Lieksa                                    28:29

5                         Laukkanen Jouko, Mari-Tea                                28:38

6                         Lappalainen Hannu, Ahveninen                          30:03

7                         Simanainen Raimo, Juuan Urheilijat                  32:03

 

MIEHET 70 KILPASARJAN OSALLISTUJAT      

                           NIMI, seura tai paikkakunta     Aika

1                         Bäckström Kjell, Göteborg                                   27:10

2                         Hyvärinen Esko, Polvijärvi                                    32:36

3                         Lappalainen Paavo, KontU                                  32:40

4                         Ukonmaanaho Olavi, Lieksa                               32:42

5                         Kolehmainen Pekka, Joensuun pyöräilijät        34:18

6                         Tuovinen Yrjö, Juuan Jänne                                 36:56

7                         Kettunen Kyösti, Joensuu                                     41:27

8                         Tahvanainen Veikko, ILU                                     41:33

 

POJAT  <15 KILPASARJAN OSALLISTUJAT     

                           NIMI, seura tai paikkakunta     Aika

1                         Eiserbeck Veeti, Jokipojat                                    28:32

2                         Hassinen Atte, Kontiolahden Kajastus               29:36

3                         Pirinen Eetu, Juuan Urheilijat                              30:39

4                         Vähäniitty Riku, Jokipojat                                    32:09

5                         Siitonen Onni, Ahveninen                                     41:06