Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

                      AHVENISEN HÖLKKÄ 28.06.2015

Yhteensä 135 osallistujaa (59 kuntosarjassa)                    

KILPASARJAN TULOKSET (Kilpasarjoissa yhteensä 76 osallistujaa)

MIESTEN KILPASARJAN OSALLISTUJAT           

                      NIMI, seura tai paikkakunta          

1                    Simo-Pekka Fincke, Kalevan Rasti       19:10

2                    Tomi Pyylampi, Joensuun Kataja          21:03

3                    Benjamin Eder                                          21:16

4                    Timo Kukkonen                                         21:31

5                    Aki Piiparinen Lieksan Hiihtoseura       21:40

5                    Ville Kekkonen, Kontiolahden Urh         21:40

7                    Jukka Toivanen, Karelian Seikkailu-urh   21:50

8                    Pasi Fränti, Joensuu                                  21:54

9                    Marko Hämäläinen KeKaRa                    22:34

10                  Samu Kekkonen, Kontiolahden Urh     23:46

11                  Petri Vanninen, Eno                                 24:02

12                  Ville Hiltunen, Joensuu                           24:40

13                  Henri Hiltunen, Lappeenranta               24:45

14                  Henri Välilä, Lehmo                                 25:04

15                  Mika Sivonen, Liperi                                 25:24

16                  Markku  Nissinen                                      25:54

17                  Marko Pesonen, Fittari                             27:24

18                  Petteri Korhonen, Joensuu                       27:44

19                  Arto Sivonen, Joensuu                              28:36

20                  Ville Eskelinen, Joensuu                           34:22

21                  Olli Kolehmainen, Joensuu                       36:42

22                  Tomi Leppänen, Rääkkylä                        37:18

23                  Juha-Matti Keronen                                  40:28

                     

 

MIEHET 40 KILPASARJAN OSALLISTUJAT        

                      NIMI, seura tai paikkakunta           Aika

1                    Heikki Puurtinen, Savonlinnan Jyry          22:14

2                    Tommi Keronen, Tampere                       22:29

3                    Jari Simanainen, Joensuun Kataja            22:57

4                    Vesa Kemppainen                                     23:17

5                    Janne Vatanen, Tuupovaaran Urheilijat  23:27

6                    Pasi Markkanen, Kontiolahti                    25:09

7                    Jarkko Saksa, Noljakan Nylkyttäjät          25:11

8                    Petri Sivonen, Niittylahti                          26:03

9                    Kimmo Piironen, Lieksa                            29:20

 

                      MIEHET 50 KILPASARJAN OSALLISTUJAT        

                      NIMI, seura tai paikkakunta           Aika

1                    Heikki Halonen, Juuan Jänne                   20:52

2                    Esko Lintunen, Sulkaman Kipinä              21:33

3                    Jukka Peltonen, Louhelan Woima            24:50

4                    Juhani Kärkkäinen, Polvijärven Vauhti     25:37

5                    Keijo Juntunen                                          25:47

6                    Paavo Purmonen, Ylämylly                     26:34

7                    Kari Nevalainen                                        28:20

8                    Esa Väänänen, Uimaharju                        29:40

                      MIEHET 60 KILPASARJAN OSALLISTUJAT        

                      NIMI, seura tai paikkakunta           Aika

1                    Keijo Maksimainen, Ilomantsin Urh        24:57

2                    Pertti Myyry, Kontiolahti                          26:03

3                    Leo Sivonen, Enocell                                 26:40

4                    Heikki Keränen, Eno                                 27:08

5                    Hannu Lappalainen, Ahveninen               29:23

6                    Raimo Simanainen, Juuan Urheilijat       29:49

7                    Pekka Räty, Eno                                        30:21

8                    Yrjö Tuovinen, Juuan Jänne                      36:18

9                    Ensio Keronen, Joensuu                            40:59

 

                      POJAT  15 KILPASARJAN OSALLISTUJAT          

                      NIMI, seura tai paikkakunta           Aika

1                    Leevi Keronen, Lempäälän Kisa YU         21:07

2                    Joonas Puhakka, Ahveninen                     26:09

3                    Niklas Nuutinen, Eno Jets                         28:01

4                    Eetu Hassinen, Eno Jets                            28:23

                      NAISTEN KILPASARJAN OSALLISTUJAT            

                      NIMI, seura tai paikkakunta           Aika

1                    Kati Roivas, Vaivio                                    23:55

2                    Taija Tapaninen, Kuopio                           24:46

3                    Ilona Saastamoinen, Joensuun Kataja      25:05

4                    Jasmin Tukiainen, Pyhäselän Urheilijat   26:08

5                    Janita Tukiainen, Pyhäselän Urheilijat     26:58

6                    Annika Piiparinen, Lieksan Hiihtoseura   27:01

7                    Sonja Kellokumpu, Kajaanin Suunnist      27:32

8                    Matleena Asikainen, Joensuu                  30:01

9                    Ida Heiskanen, Joensuu                            30:04

10                  Venla Kolehmainen, Joensuu                   31:13

11                  Senja Roivas, Ahveninen                          34:22

12                  Elina Roivas, Ahveninen                           37:41

13                  Suvi                                                               47:07

 

 

                      NAISET 40 KILPASARJAN OSALLISTUJAT         

                      NIMI, seura tai paikkakunta                   Aika

1                    Maarit Talonen, Joensuun Kataja             27:14

2                    Sanna Markkanen, Joensuun Kataja        28:16

3                    Tuula Antikainen, Polvijärven Vauhti       28:39

4                    Mari Kaasinen, Joensuu                           30:42

5                    Anna-Maija Turunen, Eno                        31:24

6                    Jaana Roivas, Vaivio                                 31:42

7                    Milla Tukiainen, Juuan Urheilijat             32:27

 

                      NAISET 50 KILPASARJAN OSALLISTUJAT         

                      NIMI, seura tai paikkakunta           Aika

1                    Henna-Riikka Lonka                                  28:30

2                    Tarja Silvennoinen                                    28:43

                      TYTÖT  15 KILPASARJAN OSALLISTUJAT          

                      NIMI, seura tai paikkakunta           Aika

1                    Johanna Ärväs, Uimaharju                       29:24