Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Ahvenisen hölkkä 29.6.2014

Kilpasarjoissa yhteensä 74 juoksijaa, kuntosarjassa 74 osallistujaa, yhteensä 148.


MIESTEN KILPASARJAN OSALLISTUJAT         

                                 Nimi, seura tai paikkakunta                                                            Aika

    1                           Simo-Pekka Fincke, Kalevan Rasti                                                 19:08

    2                           Kimmo Kymäläinen, Suomussalmen Rasti                                 19:27

    3                           Simo Turunen, Joensuu                                                                    20:38

    4                           Tomi Pyylampi, Joensuun Kataja                                                   20:43

    5                           Timo Korkalainen, Joensuun Kataja                                             21:06

    6                           Aki-Petteri Piiparinen, Lieksan Urheilijat                                    21:20

    7                           Simo Hämäläinen, Marjalan Laisto                                                21:26

    8                           Jukka Toivanen, Lieksan Hiihtoseura                                           22:22

    9                           Aki Lappalainen, Kuopion Hiihtäjät                                               22:26

    10                        Karri Roivas, Vaivio                                                                              22:36

    11                        Kari Heikura, Kansolan Kuiske                                                         22:39

    12                        Ilari Nissinen, Joensuun Kataja                                                       22:43

    13                        Petri Vanninen, Eno                                                                            24:36

    14                        Jari Toivanen, Lappeenranta                                                           26:54

    15                        Osmo Ihanus, Joensuu                                                                      27:20

    16                        Ilkka Eskelinen, Ruokolahden VPK                                                28:43

    17                        Ville Eskelinen, Joensuu                                                                    32:06

    18                        Tomi Leppänen, Rääkkylä                                                                 36:41

    19                        Juha-Matti Keronen, Ahvenisen Kesäasukas                                 42:52

    

M40 KILPASARJAN OSALLISTUJAT                  

                                 Nimi, seura tai paikkakunta                                                            Aika

    1                           Heikki Halonen, Juuan Jänne                                                          20:20

    2                           Heikki Puurtinen, Savonlinnan Jyry                                              22:03

    3                           Jari Simanainen, Joensuun Kataja                                                 22:19

    4                           Ilkka Pekkarinen, Juuan Jänne                                                       22:43

    5                           Anssi Määttä, Enon Kisa-Pojat                                                        26:24

    6                           Petri Sivonen, Pyhäselkä                                                                  26:39

    7                           Ari Vilokkinen, MC Pogosta                                                             30:26

    

M 50 KILPASARJAN OSALLISTUJAT                 

                                 Nimi, seura tai paikkakunta                                                            Aika

    1                           Pentti Eronen, Juuan Jänne                                                             21:28

    2                           Esko Lintunen, Sulkaman Kipinä                                                    21:37

    3                           Viljo Kirjavainen, ONMKY U                                                             21:52

    4                           Eino Hyttinen, Juuan Jänne                                                             23:29

    5                           Taito Jeskanen, Ilomantsin Urheilijat                                           23:50

    6                           Juhani Kärkkäinen, Polvijärven Urheilijat                                   24:09

    7                           Jussi Silvennoinen, Kalevan Rasti                                                  24:40

    8                           Seppo Juntunen, Juuan Jänne                                                       25:40

    9                           Keijo Juntunen, Pamilon Vauhti                                                    25:59

    10                        Asko Sormunen, Lieksan Rajakilta                                                26:41

    11                        Esa Väänänen, Uimaharju                                                              28:46




M60 KILPASARJAN OSALLISTUJAT                  

                                 Nimi, seura tai paikkakunta                                                            Aika

    1                           Valde Piiroinen, Polvijärven Vauhti                                              21:34

    2                           Risto Komulainen, Leppävirran Urheilijat                                   22:54

    3                           Markku Paukkonen Leppävirran Urheilijat                                  23:46

    4                           Leo Sivonen, Enocell                                                                         26:41

    5                           Heikki Keränen, Eno                                                                         26:43

    6                           Hannu Lappalainen, Ahveninen                                                     28:23

    7                           Olavi Sarkkinen, Lieksan Hiihtoseura                                           28:29

    8                           Ari Hulkkonen, Leppävirran Urheilijat                                         29:00

    9                           Raimo Simanainen, Juuan Urheilijat                                             29:13

    10                        Yrjö Tuovinen, Juuan Jänne                                                             35:42

    

POJAT 15 KILPASARJAN OSALLISTUJAT         

                                 Nimi, seura tai paikkakunta                                                            Aika

    1                           Mika Kotiranta, Joensuun Kataja                                                   23:21

    2                           Olli Sorsa, Jokipojat                                                                          23:44

    3                           Joonas Puhakka, Ahveninen                                                           31:14

    4                           Severi Ikonen, Ahveninen                                                               32:08

   

NAISET             

                                 Nimi, seura tai paikkakunta                                                            Aika

    1                           Mari Laukkanen, Eno                                                                        21:54

    2                           Taija Tapaninen, Kuopio                                                                  24:05

    3                           Mari Väisänen, Joensuu                                                                 24:56

    4                           Ilona Saastamoinen, Joensuun Kataja                                         25:19

    5                           Minna Hiltunen, Ilomantsin Urheilijat                                         29:09

    6                           Susanna Turunen, Joensuu                                                             31:51

    7                           Elina Felin, Ahveninen                                                                       32:02

    8                           Ida Heiskanen, Joensuu                                                                    32:10

    9                           Senja Roivas, Ahveninen                                                                  33:08

    10                        Elina Roivas, Ahveninen                                                                    36:41

   

N40 KILPASARJAN OSALLISTUJAT                   

                                 Nimi, seura tai paikkakunta                                                            Aika

    1                           Kaija Pyöriäinen, Joensuun Kataja                                                26:12

    2                           Merja Törrönen, Eno                                                                       27:32

    3                           Mirja Lappalainen, Hammaslahti                                                   27:43

    4                           Mari Kaasinen, Joensuu                                                                    31:07

    5                           Tiina Merilä, Ukkola                                                                          31:16

    6                           Jaana Roivas, Vaivio                                                                         31:34

    7                           Anna-Maija Turunen, Eno                                                                32:51

    8                           Tarja Hyttinen, Ahmovaara                                                              36:26



 

    N50 KILPASARJAN OSALLISTUJAT

                                Nimi, seura tai paikkakunta                                                            Aika

    1                           Kaija Turpeinen, Vuokatti                                                           27:36

    2                           Sointu Hyttinen, Joensuun Kataja                                             28:43

    3                           Sisko Hiltunen, ONMKYU                                                             29:28

    4                           Marjatta Saimovaara, Lahti                                                         33:43

   

TYTÖT  15 KILPASARJAN OSALLISTUJAT        

                                 Nimi, seura tai paikkakunta                                                            Aika

    1                           Annika Piiparinen, Lieksan Urheilijat                                            27:04